اشتراک گذاری مقاله

با سایت خوب بهتر دیده شو بیشتر بفروش

آخرین مقالات

طراحی لوگو

طراحی لوگو

در بحث طراحی لوگو باید بدانیم که لوگو آرم و نشانی است که برای هر کسب و کاری الزامی می باشد. طراحی لوگو شاید به ظاهر کار ساده ای به نظر برسد ولی نیاز به مهارت دارد. به همین دلیل بسیاری از طراحان به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند. شاید شما نیز لوگوهایی را مشاهده کردید که ساختاری کاملا حرفه ای و تخصصی دارند. این لوگوها توسط گرافیستان حرفه ای و کاربلد طراحی می شوند. هر یک از نماد و رنگ های موجود در لوگو دارای نماد خاصی بوده و برای کسب و کار شما مناسب است. هرچند بد نیست بدانید در بحث طراحی های Logo، طراحی لوگو رایگان هم انجام میشود که برای مشتریان خاص و سایت های با طراحی فوق العاده انجام میشود.

لوگو چیست؟

لوگو چیست و چرا کسب و کارها به لوگو نیاز دارند؟ این سوالی است که هر صاحب کسب و کار باید بداند. لوگو آرم و نشانی است که کسب و کار شما را معرفی می کند. در واقع مخاطبین با مشاهده این نشان شما را شناخته و نوع کسب و کار را شناسایی می کنند. بنابراین شما چه کسب و کار کوچک و چه بزرگ داشته باشید، برای اعتبارسازی نیاز به یک لوگو و برندینگ خواهید داشت. این نشان اختصاصی بوده و مخصوص کسب و کار شما می باشد.

مزایای لوگوی استاندارد

لوگو هویت برند شما را مشخص می کند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی ذهن مخاطب تاثیر می گذارد. به همین منظور لوگو باید از نظر طرح و رنگ بندی قالب استاندارد و مشخصی داشته باشد. طراحان لوگو پس از شروع به کار ابتدا کسب و کار شما را مورد بررسی قرار می دهند و سپس المان های داخل لوگو را بر اساس آن طراحی می کنند. از طرفی لوگوهای استاندارد و مناسب می توانند بر روی برندینگ محصول شما تاثیر بسزایی بگذارند.

آیا تنها طراحی لوگو برای برندینگ کافیست؟

لوگو در واقع طرحی انتخابی از سوی شماست که کسب و کارتان را معرفی می کند. برای این که لوگو شما به صورت رسمی ثبت گردد شما نیاز به مراجعه به دفاتر ثبت برند دارید. برخی از شرکت های طراحی لوگو پس از دریافت تاییدیه ثبت لوگو از شما مراحل ثبت آن را نیز انجام می دهند. ولی در برخی دیگر از موارد شما می بایست به همره مدارک به مراکز مخصوص مراجعه کرده و لوگو خود را به ثبت برسانید.

لوگو انگلیسی بهتر است یا فارسی؟

انتخاب فونت و مدل لوگو به سلیقه و دامنه فعالیت شما بستگی دارد. در صورتی که به صورت بین المللی فعالیت دارید بهتر است که از فونت های انگلیسی استفاده کنید. همچنین در صورت فعالیت داخلی نیز می توانید لوگو خود را با فونت های انگلیسی طراحی کنید. به صورت کلی شما هیچ محدودیتی در انتخاب لوگو نداشته و به صورت آزادانه می توانید سلیقه و نظر خود را در طراحی لوگو ارائه نمایید.

طراحی لوگو با هوش مصنوعی

در حال حاضر سایت های متعددی در زمینه طراحی لوگو فعالیت می کنند. این لوگوها توسط طرح های از پیش تعیین شده طراحی می شوند. با این کار شما نیازی به پرداخت هزینه برای طراحی نخواهید داشت. ولی سایت ها نمی توانند به صورت دقیق نوع کسب و کارها شما و المان های مورد نیاز آن را تشخیص دهند. بر این اساس لوگوهای طراحی شده توسط هوش مصنوعی نمی تواند اعتبار بالایی داشته باشد. ولی برخی افراد در ابتدای فعالیت خود از لوگوهای هوش مصنوعی استفاده می کنند. این لوگوها در ابتدا نمی تواند به کسب و کار شما آسیب برساند. ولی به مرور شما باید به صورت حرفه ای تر عمل کرده و لوگوی مناسب و با کیفیت سفارش دهید.

طراحی لوگو رایگان

چگونه لوگوی رایگان طراحی کنیم؟ در حال حاضر سایت های متعددی در زمینه طراحی لوگو به صورت رایگان فعالیت می کنند. اساس این سایت ها بدین صورت است که هوش مصنوعی بر اساس طرح های از پیش تعیین شده لوگویی را برای شما طراحی می کند. ولی آیا لوگوی طراحی شده شایسته کسب و کار برند شما می باشد؟ لوگوها بیانگر هویت کسب و کار شما هستند. از این رو باید طرح و رنگ لوگو بر اساس تخصص و مهارت طراحی گردد. ولی اگر در آغاز کسب و کار خود هستید نیز می توانید برای شروع از لوگوهای رایگان آماده نیز استفاده کنید. ولی برای افزایش پرستیژ کاری حتما شما نیاز به یک لوگو حرفه ای خواهید داشت.

مراحل طراحی لوگو

شما در هنگام سفارش نمونه کار لوگو تنها یک آرم خاص را مشاهده می کنید. ولی در واقع برای طراحی این آرم کوچک مراحل متعددی طی شده است. یک طراح خوب در مرحله اول نوع کسب و کار شما را در نظر گرفته و المان های مرتبط با آن را نیز مورد تعیین می کند. پس از آن چند مدل طراحی کرده و یکی از مدل ها توسط کارفرما مورد تایید قرار می گیرد. در نهایت طرح تایید شده با استفاده از برنامه های طراحی تبدیل به یک لوگوی شرکتی بسیار حرفه ای خواهد شد. به طور کلی یک لوگو ساده مرحل متعددی را طی می کند تا تبدیل به طرح دلخواه شما گردد.

اصول طراحی لوگو

برای طراحی یک لوگو شما باید مهارت های متعددی را یاد بگیرید. در ابتدا شما نیاز به مطالعه در خصوص روانشناسی رنگ ها خواهید داشت. زیرا شما باید بر اساس تاثیراتی که رنگ ها بر روی ذهن افراد می گذارند مناسب ترین رنگ را برای طرح و لوگو انتخاب کنید. پس از آن باید به طراحی نیز تسلط کافی داشته باشید. زیرا طرح ها باید ابتدا بر روی کاغذ آورده شده و در صورت تایید توسط نرم افزارهای کامپیوتری به یک طرح واحد تبدیل شوند. در نتیجه شما نیاز به آموزش نرم افزارهای کامپیوتری نیز خواهید داشت.

طراحی لوگو سایت

سایت ها یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای گسترش کسب و کار به شمار می روند. هر سایت و بیزینسی برای پیشرفت و موفقیت نیاز به یک لوگو اختصاصی دارند. رنگ لوگو سایت باید با نوع کسب و کار و منوهای آن هارمونی مناسبی داشته باشد. به همین دلیل اغلب طراحان سایت دارای گرافیستانی اختصاصی هستند که لوگو و رابط کاربری را به صورت اختصاصی طراحی می کنند. اگر شما نیز به دنبال راه اندازی یک کسب و کار پر رونق و یا گسترش کسب و کار خود در بستر اینترنت هستید، سازان سایت بهترین گزینه است. این شرکت مجموعه ای از طراحان سایت و گرافیستان فوق حرفه ای هستند که بهترین ها را در اختیار شما قرار می دهند.

فاکتورهای انتخاب لوگو

یکی از مواردی که بسیاری از افراد در هنگام طراحی سایت مورد بررسی قرار می دهند، هزینه طراحی است. طراحی لوگو بر اساس انتظارات کارفرما تعیین می گردد. به همین دلیل طراحان لوگو لیستی از قیمت را در اختیار کارفرما قرار می دهند که در آن المان ها و نوع طراحی درج شده است. سازان سایت یکی از برترین شرکت های طراحی سایت و لوگو هستند که بیشترین کیفیت را به شما ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

رنگ بندی لوگو

رنگ ها تاثیرات بسیاری بر روی روان و ذهنیت افراد دارند. به طوری که بیننده ناخواسته با مشاهده طرح و رنگ لوگو پیام هایی را دریافت می کند. از این رو شناخت روانشناسی رنگ ها برای یک طراح لوگو الزامی می باشد. در هنگام انتخاب رنگ لوگو باید ابتدا نوع کسب و کار و مخاطبین شما مورد بررسی قرار گیرند. سپس بر اساس آن مناسب ترین رنگ برای لوگو انتخاب گردد.

نوع لوگو

لوگوها به دسته های مختلف لوگو تصویری، لوگو تایپ، کاراکتر و … تقسیم بندی می شوند. انتخاب نوع لوگو به نظر و سلیقه کارفرما بستگی دارد. طراح لوگو باید پیش از شروع به کار ابتدا سوالاتی را در خصوص نوع لوگو با مشتری مطرح کند. در این حالت لوگو طراحی شده مطابق با سلیقه و نظر کارفرما خواد بود.

بهترین طراحی لوگو چه ویژگی هایی دارد؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم، لوگو نمادی از هویت برند و کسب و کار است به همین دلیل می بایست به بهترین نحو دیزاین گردد. از جمله مهم ترین ویژگی دیزاین لوگو می توان به هارمونی رنگ ها، ابعاد لوگو، نوع آن، نحوه اجرا و … اشاره کرد. بنابراین برای این که یک لوگو تاثیرگذار و حرفه ای داشته باشید باید دیزاین لوگو و برند خود را به یک طراح حرفه ای بسپارید. سازان سایت بهترین لوگو را برای شما طراحی خواهند کرد.

چه کسب و کارهایی نیاز به طراحی لوگو دارند؟

به صورت واضح و قطعی باید گفت که تمامی کسب و کارها برای پیشرفت نیاز به لوگو و برندینگ دارند. از این رو اگر شما به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اید باید به فکر دیزاین لوگو باشید. سازان سایت بر اساس تجربیات و تخصص خود بهترین طرح ها را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

<h2>طراحی لوگو صفحات اجتماعی

صفحات اجتماعی از جمله اینستاگرام، یوتوب، توییتر، پینترست و … برای محتواسازی نیاز به برندینگ دارد. این صفحات نیاز به طراحی اختصاصی و جداگانه ندارند و شما می توانید لوگو طراحی شده سایت را نیز برای صفحات اجتماعی به کار ببرید. ولی باید به رنگ بندی لوگو و هارمونی رنگ های موجود در آن نیز توجه داشته باشید. برای داشتن یک لوگو حرفه ای و کاربردی باید به یک طراح کاربلد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *